Otázky a odpovědi: FAQ

Chtěl(a) bych si nechat nakreslit portrét, co je k tomu potřeba?

Předně je potřeba se rozhodnout, jakou velikost by výsledná kresba, tedy portrét měl mít. Možnosti jsou různé. Může to být velikost A4 - pro portrét méně obvyklá, na velké stěně by kresba mohla zaniknout, ale pokud by to měl být vyloženě detail obličeje a kresba bude umístěna na vhodném místě, pak je i tato velikost dostatečná. Formát A3 je už obvyklejší, nebo pak větší formáty, jako A2 a větší.

Pokud jste si jisti velikostí kresby, ale i ta se dá stanovit nebo změnit, až při naší domluvě, pak následuje předloha. Tu je nejlépe rovnou s poptávkou zaslat mi k posouzení a já stanovím cenu a zašlu další podmínky.

Poptávku je možné zadat zde Zaslat poptávku na kresbu.

Kreslíte z fotky?

Ano, kreslím výhradně dle fotky jako předlohy.

Ideální je, když je fotka kvalitní. Mnohdy tomu však není, ale kresba se i tak vydaří. Je potřeba si uvědomit, že když chcete nakreslit portrét a pošlete mi fotku pořízenou z velké vzdálenosti, tzn., že jsou na fotce celé postavy a ještě v dálce a fotka je z mobilu, pak se z toho portrét těžko kreslí, ale i nemožné je skutečností - dá se vše, musí se jen chtít :)

Předloha tedy může být sken fotografie, fotka z foťáku nebo z mobilu a může to být klidně selfie, tam bývají detaily obličejů pro potrét jako stvořené.

Pokud chcete zhotovit skupinový portrét není potřeba, aby byli všichni na jedné fotce. Fotek pošlete co nejvíce, abych z toho mohl poskládat ideální předlohu daných postav, aby z toho mohla vzniknout ideální kompozice pro kresbu.

U krajin je to obdobné jako u portrétu. Chcete kresbou zachytit oblíbené místo, což je třeba městečko v horách a fotka je pořízená z protějšího vrcholu kopce. No, co na kresbě může být? Rozeseté škatulky. Zase, je potřeba kresbu na něco zacílit, třeba na nějakou dominantu - kostel nebo kapli, zátoku Pisak, nebo most.

Čím kvalitnější je fotka, tím lépe se kreslí a o to lepší je výsledná kresba.

Kresba se dá udělat i z několika fotek. Chcete potrét, aby v pozadí byla nějáká známá budova, nebo dva lidi vedle sebe a kždý je z jiné fotky? Není problém, dá se kombinovat. Vše je na předchozí dohodě.

Kolik mne bude stát kresba?

Stanovení ceny je individuální záležitost. Bez předchozího zaslání předlohy, tedy fotky nebo podkladu pro kresbu a dohody, jak má kresba vypadat, se stanovit přesná cena nedá. Jednak je cena dána velikostí kresby (A4, A3 nebo A2) a každá kresba je jinak náročná. Je rozdíl kreslit portrét jednoho obličeje nebo dvou. Je rozdíl, pokud je celý formát plně pokreslen nebo jen z části. Každá kresba je jinak složitá, pokud má postava šaty, nebo drží kytici, nebo má vousy, dlouhé kaděřavé vlasy, nebo se jedná o huňatého psa apod. Vše prostě obnáší své, a nelze proto cenu stanovit paušálně.

Pro jasnější představu, o jaké ceny jde:

  • kresba formátu A4 od 1000 Kč
  • kresba formátu A3 od 1900 Kč
  • kresba formátu A2 od 2400 Kč
 

Jakým způsobem mi kresbu doručíte?

Kresbu zasílám jako balík do ruky Českou poštou. Kresba je pečlivě zabalena a vložena mezi kartony. Je zachycena fotografickými rožky k jednomu z kartonů, aby se zbytečně mezi kartony kresba netřela.

Zásilku při odeslání pojišťuji na hodnotu kresby. Při poptávce na kresbu je proto potřeba uvést adresu, kam má být zásilka doručena a kontaktní tel. číslo, které uvádím na Podací lístek, a pošta vás pak bude na toto tel. č. kontaktovat s informacemi o zásilce, ale není to podmínkou.

Zásilka bývá doručena dol druhého dne.

Cena zásilky je 250 Kč. Do ceny je zahrnuto balné a poštovné. Tuto částku je pak potřeba k ceně za kresbu připočítat.
 

Co vše je možné si u vás nechat nakreslit?

Prakticky vše. Zatím jsem nenarazil na nekreslitelnou předlohu.

Kreslím figurální kresby, portréty, zátiší, krajiny, akty, psy, kočkyauta, traktory, motorky, koně, děti, prostě všechno, co se dá nakreslit.

 

Jakým způsobem se provádí platba za kresbu?

Platbu preferuji převodem na účet a to před zahájením kresby, tzn. předem. Není třeba se obávat podvodu. Myslím, že má prezentace na tomto webu je dostatečnou zárukou. Vše je kresleno na zakázku a dodáno.

Číslo účtu sděluji po oboustranné domluvě. 

Jak dlouho trvá zhotovení a doručení ke mě domů?

Samotná kresba bývá do týdne hotová. Je potřeba počítat s tím, že se nejdříve musíme domluvit na podmínkách, že je nutné provést platbu. Od připsání dohodnuté částky na účet je to pak týden. Dále je nutné počítat s jedním až dvěma pracovními dny na doručení. Ale i včetně doručení se to dá někdy stihnout do jednoho týdne.

Záznamy: 1 - 7 ze 7