Zelená chlouba vaší zahrady

09.05.2017 14:45

Zahrady patřily k našim příbytkům odedávna a nic se na tom nezměnilo ani dnes. Spíše naopak, tento malý kousek přírody představuje v současném hektickém světě plném stresu vítané útočiště pohody a relaxace. Abychom se tady cítili opravdu příjemně, musíme si toto prostředí náležitě vyšperkovat. Zajímavou okrasu, která přitáhne pohledy všech kolemjdoucích, představuje řezba ze dřeva. 

Soukromý kousek přírody

Zraky obdivovatelů však nespočinou pouze na vyřezávané nádheře, ale zcela jistě zamíří také na zbytek pozemku, proto byste je určitě neměli zklamat. O vaši zahradu důkladně pečujte, a to nejen kvůli všudypřítomným zvědavcům, ale především kvůli sobě. Na perfektně upravené zahradě se vám totiž bude relaxovat jedna báseň. Největší chloubou tohoto soukromého kousku přírody je dokonalý zelený trávník. K jeho získání a udržení však budete muset vynaložit jisté úsilí a na pomoc si přizvat ty správné pomocníky. 

Šikovní pomocníci

Základním pracovním nástrojem je samozřejmě sekačka. Záleží na vás, jestli dáte přednost elektrické nebo benzinové - každá má své výhody. Elektrická je lehká, snadno ovladatelná a díky dostatečnému výkonu si poradí i s vyšším pažitem, benzinová sekačka na trávu je zase ideální v místech, kde není přívod elektrické energie, mívá širší záběr a poradí si i se členitým terénem. Chcete-li si práci maximálně zjednodušit, můžete investovat do robotické sekačky. Ta se v posledních letech stala opravdovým hitem, dopustit na ni nedají především zaneprázdnění majitelé – stačí ji totiž pouze zapnout. O nic ostatního se již není třeba starat, takže můžete přijít rovnou k hotovému.

Nezbytní „pracanti“

Musíte-li obhospodařovat pozemek větších rozměrů, zvažte investici do zahradního traktoru. Ačkoli je jeho pořizovací cena vyšší, rozhodně se vám vyplatí, využijete ho totiž v průběhu celého roku - stačí přidat vozík, zametací kartáč nebo sněhovou frézu a rázem z něj vykouzlíte skutečně multifunkčního "pracanta". Ale zpět k trávníku. Aby byl výsledek opravdu dokonalý, nesmíte zapomenout doladit drobné detaily. K dosečení a dočištění plevele kolem plotů či budov využijete praktické křovinořezy. A pak už se můžete kochat dokonalou symetrií!