Vážení návštěvníci, celou tuto galerii řezeb jsem přesunul na samostatný web - řezby Radek Zdražil. Na tomto webu bude tato galerie nejen že udržovaná, ale vždy tu k novému dílu naleznete i najěké informace formou článku.

Tento web, kde se nyní nacházíte bude věnován čistě kresbám.

Pokud se chcete dozvědět ještě více o mé tvorbě, pak navštivte můj další projekt - osobní stránky Radek Zdražil

řezba-medvěd-ryba-socha-vyřezávání-dřevořezba

 

Na Horečkách oslavili čtvrtý Svátek dřeva

Na Horečkách oslavili čtvrtý Svátek dřeva

V sobotu 6.8.2016 jsem se jako řezbář zúčastnil akce - Svátek dřeva na Horečkách ve Frenštátě p. Radhoštěm. Byla to skvělá akce a příští rok prý bude zase.

To dílo se jmenuje Tichá pošta a vzniklo na základě požadavku pořadatelů této akce, kdy jsem měl vytvořit netradiční lavičku, která již v areálu na Horečkách zůstane. Postavy jsou vytvořeny z jednoho kmene javoru, který jsem rozřezal na půl a vyřezal postavy. Jsou to sedící postavy na toaletě, z nichž jedna má splachovací nádobu a druhá ne. Lidé, kteří si pak na tuto lavičku sednou, mají naslouchat postavě, která něco šeptá a předat to dál, až na konec řetězce postavě, která si čte.
A tady právě může vzniknout spousta otázek, co vlastně ta osoba šeptá a co si čtoucí postava může myslet, proč si vlastně čte. Ptá se jedna osoba druhé, co čte? Proč má jedna osoba splachovadlo a druhé ne? Proč je osoba se splachovadlem oblečená a čtoucí osoba má, tzv. holý zadek? Je to na zamyšlení těch, co si na lavičku sednou…

A na pár fotek se můžete podívat ZDE.